obrazek

Piknik OZE


Pierwszy Piknik Odnawianych Źródeł Energii odbędzie się w ramach XXI Zachodniopomorskiego Festiwalu Nauki 24.09.2021r w godz. 9-16 na terenie WBiIŚ.
Podczas pikniku popularyzatorzy nauki przybliżą wszystkim gościom świat ekologii w różnych dziedzinach, zaprezentują odnawialne źródła energii, wyjaśnią  i pokażą jak wyglądają pompy ciepła, opowiedzą o wybranych technikach pomiarowych powietrza, a także zapoznają ze zjawiskami, które związane są z pracą turbin wiatrowych. W strefie dla aktywnych będzie można ocenić swój ślad węglowy, dowiedzieć się jak prawidłowo segregować odpady, a także zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie w podczerwieni.


W ramach Projektu INT 205 Energia + Technologia = Szkoła + Zawód - Technologie energii odnawialnej w szkołach – dla wykwalifikowanych pracowników przyszłości, w trakcie Pikniku OZE przeprowadzone zostaną I Regaty Łodzi Solarnych.

Szkoły, które zgłosiły chęć udziału w regatach otrzymały wcześniej zestawy do budowy łódek napędzanych energią słoneczną (mały panel PV, silniczek i śmigiełko). Uczestnicy konkursu z łódkami zbudowanymi według własnych projektów, opartych na powyższych elementach, stawią się w miejscu wydarzenia, na parkingu przed WBiIŚ, gdzie swoje łódki sprawdzą w rozstawionym basenie. Konkurencja zostanie rozegrana w dwóch kategoriach: na najszybszą oraz najpiękniejszą łódkę solarną. 


( I Regaty Łodzi Solarnych ZUT w Szczecinie)